Üretim Tesisleri

Ana sayfa > Kurumsal > Üretim Tesisleri

ÜRETİM TESİSLERİ

Kızıklı Gıda, entegre bir tesistir.Yarı mamullerini kendisi işlemekte ve kendi yarı mamulleri ile son ürünlerini hazırlayarak, kendi tesisinde paketledikten sonra tüketicilerine sunmaktadır.Bu sayede yıllardır,her paketinde aynı tadı sağlamaktadır.

Toplam Saha : 11.500 m2

Yıllık Üretim Kapasitesi :

Meyve Suyu : 160.000 ton/yıl

Süt ve Süt Ürünleri : 80.000 ton/yıl

Meyve İşleme : 100.000 ton/yıl

Dolum Tankları

Meyve sularını hazırlamada kullanılan tankların tamamı AISI 316 L kalite paslanmaz malzemeden imal edilmiş ve tam karışım sağlayan özel tasarım karıştırıcılarla dizayn edilmiştir.Tamamı ağırlık hücreli tankların,içindeki miktarın anlık değişimleri SCADA'dan izlenerek, kayıt altına alınmaktadır.

P1 Sterilizatör

P1 Sterilizatör, püre ve meyve suyu sterilizatörü olarak 10 t/h püre, 14 t/h meyve suyunu pastörize edecek şekilde dizayn edilmiştir.1400 su ile sterilize olan ünite, 1150'de ürünü pastörize etmektedir.Sistemdeki dearatör, yabancı koku ve oksijeni ortamdan uzaklaştırarak ürünün kararmasına engel olur.Dearatörün çıkışındaki kondens bölümü ile ürün içerisinden ayrılan aromalar tekrar ürüne ilave edilir.S-7 300 PLC ile tam otomatik olarak kumanda edilen tamamı AISI 316 L kalite paslanmaz çelikten imal edilmiş olup bütün vanaları otomatik hijyenik vanalardır.Sistemin devamında aynı zamanda pozitif pompa görevi de yapan 14 t/h kapasiteli homojenizatör mevcuttur.

P2 Sterilizatör

P1'in tüm fonksiyonlarına sahip olan ve yedeği olarak çalışan ikinci sterilizatördür.5.5 t/sa kapasiteli bu tam otomatik meyve suyu pastörizatörü AISI 316 L paslanmaz çelikten imal edilmiş olup PLC ile kumanda edilmektedir.

Vana Tarlası

Fabrikamızda her iki sterilizatörü aynı anda batch tanklarından besleyebilmek, ürün hazırlayabilemk ve CIP yapılması gereken yerleri %100 emniyetle CIP yapabilmek için dizayn edilen vanalar tam otomatik ve hijyeniktir.

Reverse Ozmoz

Ham suyun işlenerek saf su kalitesine getirildiği makinedir.Meyvelerin yıkanma aşamasında, yarı mamullerin su ihtiyacında ve meyve suyu hazırlanırken, reverse ozmoz cihazında elde edilen saf su kullanımaktadır.

Şeker Eritme Ünitesi

Tamamı AISI 316 L kalite paslanmaz çelikten imal edilen şeker eritme ünitesi, 10 tonluk tank, tübüler ısıtıcı, yedekli 4 adet 100 miktron elekten oluşmaktadır.

Cıp Ünitesi

Sistemin tamamının sanitasyonunu sağlayan tam otomatik CIP Hattı, PLC ile kumanda edilmekte ve çift çıkışlı CIP ünitesiyle aynı anda iki noktayı yıkayabilmektedir.Bütün faaliyetleri grafikerle takip edilip kayıt altına alınabilen CIP ünitesindeki vanalar da tam otomatik vanalardır.Sanitasyonu yapılması gereken yerliern işçi inisiyatifine bağlı olmaması tam güvenliği sağlamaktadır.

Scada

Makine ve ekipmanların tamamını bağlı olduğu scada ile çalışma, durma saatleri, temizlik yapılıp yapılamadığı ve nasıl temizlik yapıldığı, şurup hazırlama bilgileri, vb. tamamı kayıt altına alınmatakdır. Yarı mamul veya nihai ürünlerin üretimi bilgisayar ortamında işçi müdahalesi olmadan kayıt altına alınmaktadır.

Laboratuar

Fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizler, ürün kalitesinin ve güvenirliğinin en üst düzeyde olmasını sağlamak amacıyla, hammaddeden son ürüne kadar tüm kontrol noktalarında ulusal ve uluslararası standarlara uygun yapılmaktadır.Meyve suyu , püre , konsantre , süt ve süt ürünlerinin analizlerini geçerli yöntemleriyle yapan cihazlar laboratuarda mevcuttur.Kızıklı Gıda, insan sağlığına hizmet edecek nitelikte ürünler üretmek arayışı içinde olan, ürün geliştirme çalışmalarına önem veren anlayışıyla ar-ge laboratuarında çalışmalarını hassasiyetle yapmaktadır.

Tüm sonuçların kayıtları bilgisayar ortamında tutulmakta olup geriye dönük bilgilere kolaylıkla ulaşılabilinmektedir.24 - 27 Nisan 2024 Tüm Misafirlerimizi Standımıza Bekliyoruz.

Salon 8 Stand No:831