Kızıklı Gıda Netto Meyve Suları A.Ş

Ana sayfa > Kızıklı Gıda Netto Meyve Suları A.Ş

KIZIKLI GRUP;

1977 yılında kurduğu Akın Plastik Boru San. A.Ş. ile plastik boru sektöründe faaliyetine başlamıştır.1990 yılında Akprofil Tur. İnş. San. Tic. A.Ş ile PVC kapı pencere profil imalatına AKAPEN markasıyla başlamıştır.Bu alanda,Türkiye ve dünya çapında aranan bir marka yaratmıştır.Grup bünyesindeki Aksistem Ltd. Şti. 2004 yılında kendisine ait EUROWİN markasını çıkartarak PVC kapı pencere sektöründe yerini almıştır.

2002 yılında kurulan Ak ithalat ihracat Tic. A.Ş. ve Akprofil Serbest Bölge Şubesi;KIZIKLI Grubunun ihracat faaliyetlerini sürdürmektedir.Gelişen teknoloji ve artan talepler doğrultusunda sürekli yeni yatırımlar yapan KIZIKLI Grup,inşaat sektöründeki girişimlerinin yanı sıra gıda ve özellikle Meyve Suyu sektörüne de yatırım yapmayı planlayarak,1973 yılında Türkiye'nin ilk meyve suyu üretimini yapan fabrikasını 2003 yılında bünyesine katarak KIZIKLI Gıda San. ve Tic. A.Ş. olarak yeniden faaliyete geçirmiş,01.07.2004 tarihinde Türkiye'nin ilk tam otomatik meyve suyu işleme tesisini kurmuştur.

Kızıklı Gıda,NETTO ve LAİDA markalarıyla pazarda yer almaktadır.Firma; Nevşehir yöresi ve Mersin limanına yakın olan; Türkiye'nin en yoğun elma potansiyeline sahip Niğde'de üretim yapmaktadır.Kalite,ürünlerin geriye dönük izlenebilirliği, verimli ve ekonomik üretim sistemini olmazsa olmaz kabul eden firma yatırım planlarını buna göre şekillendirmiştir.

Kızıklı Gıda, 2004 yılında girdiği meyve suyu sektöründe yatırımlarına aralıksız devam ederek, "2007 yılı itibariyle"• Karton ambalaj (200ml ve 1000ml) meyve suyu üretim kapasitesini;510.000-litre/gün'e çıkarmıştır.•2007 yılı başında; cam şişe amabalajda meyve suyu yatırımına giden firma,140.000 litre/gün kapasiteli tam otomatik şişeleme hattını devreye sokmuştur.Kızıklı Gıda, Netto'ya özel konik "konik şişe" tasarımı yatırımına giderek meyve suyu sektöründe bir ilki gerçekleştirmiştir.Ayrıca, 3 noktadan etiket uygulamasıyla estetiği, emniyet düğmeli çevir-aç (twsit-off) kapak sistemiylede ürün güvenliğini garanti altına almıştır.

"Netto Premium %100 Meyve Suyu" ve "Netto Nektar" serisi 1000ml ve 250ml'lik cam şişelerde tüketicisyle buluşuyor.• Kızıklı Gıda içecek sektöründe ürün sektöründe ürün açılımını genişletmeye ve bu alanda yatırımlarına aralıksız devam ederek,2007 yılı Eylül ayında dünyanın en son teknolojisinin kullanıldığı tam otomatik 250.000 kg / gün kapasiteli UHT süt yatırımını tamamlamıştır.Geniş tüketici grubuna sahip, insanın "temel gıdası" olan SÜT, Kızıklı Gıda güvencesiyle en saf ve doğal haliyle tüketicisiyle buluşuyor.2010 yılında Neffis markası ile % 100 Meyve Suyu, Nektar ve Meyveli İçecek üretimlerine başlanılmıştır.

Netto UHT Yağlı Süt

Laida UHT Yarım Yağlı Süt

Kızıklı Gıda; Türkiye'de bir ilk olan 5.000 paletlik drive-in raf depolama sistemi ile toplam 11.500m2 lik kapalı alanında içime hazır tüm nihai ürünlerini,1.800 tonluk soğuk hava deposuyla da yarı mamullerini depolayarak hizmet sunmaya devam etmektedir.24 - 27 Nisan 2024 Tüm Misafirlerimizi Standımıza Bekliyoruz.

Salon 8 Stand No:831